Apie projektą

Gynybos ir gamtos paveldo gidas suteikia mums galimybę istorinius objektus bei Antrojo pasaulinio karo paveldą išvysti ne perkeltus muziejuje už stiklo, bet paliktus ten, kur jie ir buvo – gamtoje. Šiuo projektu kviečiame atrasti ir nukeliauti 584 kilometrus gamtos ir gynybos paveldo keliu. Gidą viso sudaro šeši maršrutai. Kelionė prasideda Kaune, tiksliau – Palemone. Kelias driekiasi per patį Kauno senamiestį, kyla į Šiaurę, link Plungės, toliau driekiasi keliaujant po Klaipėdos rajono apylinkes ir baigiasi pačiame Klaipėdos senamiestyje.

Apie šiuos ir visus kitus objektus yra sukurti ir trumpi audiogidai, kurių metu pažinsite objektuose įamžintus įvykius bei istorijas, o drauge su tuo – ir kultūrinį, istorinį bei gamtos paveldą. Mobiliojoje aplikacijoje įdiegta papildytos realybės kameros funkcija leis objektus pamatyti būtent taip, kaip jie atrodė seniau, o visa informacija pateikiama lietuvių, anglų, vokiečių, rusų ir latvių kalbomis.

Projekto iniciatoriai atkreipė dėmesį, kad absoliuti dauguma gynybinio paveldo objektų kartu atitinka ir gamtos paveldo objektų apibrėžimą, kadangi yra įsikūrę nacionaliniuose parkuose, rekreaciniuose miškuose ir saugomose teritorijose. Būtent šis dualistinis principas ir tapo gynybos ir gamtos paveldo projekto ašimi.

 

Palikite komentarą
El. paštas

Komentaras*

Siųsti
Komentaras išsiųstas sėkmingai!